Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    22 czerwca społeczność naszej szkoły z radością powitała długo oczekiwane wakacje. Ostatni dzwonek szkolny i uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 były konsekwencją i podsumowaniem 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki zarówno grona pedagogicznego, pracowników szkoły jak i samych uczniów. W obecności zaproszonych rodziców, księdza proboszcza, pracowników szkoły, dyrektor szkoły podkreślił, iż odpoczynek jest jak najbardziej zasłużony, a ostatnie przed wakacjami spotkanie w murach szkoły jest wspaniałą okazją, do podziękowań i nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, w sporcie oraz w innych działaniach i przedsięwzięciach, które miały miejsce w mijającym roku szkolnym. Pierwszą okazją do wręczenia nagród i podziękowań uczniom oraz listów gratulacyjnych rodzicom wyróżniających się uczniów było wręczenie przez dyrektora szkoły i wychowawców klas świadectw z wyróżnieniem i stypendiów uczniowskich uczniom, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. W tej grupie wyróżnionych uczniów, którzy odebrali nagrody zapisali się : Aleksandra Kij z klasy siódmej, Maja Lewnadowska, Julia Śliwińska oraz Oliwia Kasztelan z klasy szóstej, a także: Aleksandra Okrzymowska, Oliwia Pytel, Julia Pestrowicz i Emilia Ławniczak z klasy piątej. W dalszej części uroczystości nagrodami i dyplomami za pilność nagrodzeni zostali uczniowie klas I etapu edukacyjnego, którzy z rąk wychowawców odebrali dyplomy i nagrody książkowe. Nie zabrakło także nagród dla wyróżniających się sportowców, którzy za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych otrzymali nagrody rzeczowe. Na zakończenie dyplomami wyróżnieni zostali także uczniowie za wzorową frekwencję , czytelnictwo oraz za udział i osiągnięcia  w konkursach szkolnych i akcjach w ramach wolontariatu. Galeria zdjęć.

Szkolna strefa kibica.

     Wtorek 19 czerwca 2018 roku zdominowany został przez pierwszy mecz eliminacyjny naszej reprezentacji w mundialu piłki nożnej w Rosji, gdzie reprezentacja Adama Nawałki rozegrała pierwsze spotkanie z reprezentacją Senegalu. Ten dzień w naszej szkole ogłoszony został dniem kibica i jak na młodych kibiców przystało nie zbrakło strojów w narodowych barwach i różnego rodzaju gadżetów.  Ponadto, w godzinach popołudniowych na salce gimnastycznej utworzona została szkolna strefa kibica, w której o godzinie 17.00 zasiadło do wspólnego kibicowania przed dużym telebimem ponad 50 uczniów naszej szkoły. W bojowych nastrojach zaopatrzeni w szaliki , narodowe flagi, trąbki, czapeczki wspomagaliśmy jak tylko można było naszą drużynę i pomimo porażki reprezentacji Polski towarzyszyły nam wspólne emocje i wspaniała zabawa z silną wiarą, że kolejny mecz z Kolumbią przyniesie zwycięstwo. W ramach konkursu rozstrzygnięte zostały dwa konkursy na najciekawsze przebranie, w którym wyróżnieni zostali: Lena Baraniak i Szymon Czyż, oraz konkurs na prawidłowo wytypowany wynik spotkania, w którym w wyniku losowania kuponu nagrodę odebrał Bartek Kamiński. Galeria zdjęć.

I miejsce w towarzyskim turnieju piłki nożnej.

   W sobotę 16 czerwca 2018 roku na zaproszenie SP. Lgiń, drużyna naszej szkoły  w składzie : Paulina Potoczniak, Maja Lewandowska, Eryk Mirek, Szymon Czyż, Adrian Czyż i Kacper Mrozkowiak wystąpiła w turnieju towarzyskim drużyn mieszanych w piłce nożnej. W rozgrywkach wystąpiły łącznie  cztery drużyny w tym dwie z SP. Lgiń, i po jednej z SP. Łysiny i SP.Osowa Sień. Turniej rozegrany został w ramach festynu rekreacyjnego w zespołach mieszanych dziewcząt i chłopców, gdzie drużynę stanowiło trzech chłopców + dwie dziewczyny. W poszczególnych spotkaniach nasz zespół zdobył pełen komplet punktów wygrywając wyraźnie każdy mecz zdobywając łącznie w trzech meczach 24 bramki przy stracie zaledwie 1. Dla zwycięzców przewidziany został puchar, który z rąk organizatora turnieju odebrała Paulina Potoczniak. Gratulujemy. Galeria zdjęć.

Ola Okrzymowska laureatką konkursu LUPO.

 Aleksandra Okrzymowska Laureatką konkursu:„ Bezpieczne wakacje z LUPO 2018”.

   W dniu dzisiejszym tj. 8 czerwca 2018 roku Aleksandra Okrzymowska uczennica klasy V naszej szkoły zajęła III miejsce w powiatowym konkursie XIX edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn „ Bezpieczne wakacje z LUPO 2018” . Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji we Wschowie, a adresatami byli przedstawiciele uczniów klas V i VI powiatu wschowskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, którzy zmierzyli się z trudnymi zadaniami z zakresu przeciwdziałania przemocy ( w tym cyberprzemocy), bezpieczeństwa na imprezach masowych, zasad ruchu drogowego , bezpiecznego zachowania i sposobu unikania zagrożeń, uzależnienia i zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Obok wiedzy teoretycznej uczniowie stanęli także przed zadaniami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ola pomimo małego stresu i wcześniejszego urazu palca świetnie sobie poradziła z zadaniami  i w efekcie końcowym zajmując trzecie miejsce z rąk Pani Burmistrz i Komendanta Komendy Powiatowej Policji we Wschowie odebrała nagrodę w postaci rowera górskiego. Gratulujemy !!!


Wycieczka do Złotego Stoku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        W czwartek 7 czerwca 2018 roku odbyła się jednodniowa wycieczka klas trzecich i klasy piątej do Złotego Stoku. Celem podróży było zwiedzanie Kopalni Złota, a trasę zwiedzania rozpoczął przewodnik od Sztolni Gertrudy. Uczniowie zobaczyli bogatą ekspozycję map i planów kopali z okresu XVIII wieku, w gablotach dawne narzędzia górnicze i hutnicze, różnego rodzaju minerały, osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. W bocznych chodnikach urządzono laboratorium J. Scharfenberga, człowieka, który w pogoni za eliksirem długowieczności uzyskał z rudy arszenikowej potężną truciznę- arszenik. Dużą atrakcją był skarbiec, gdzie można było zobaczyć sztabkę złota, przejazd podziemną zjeżdżalnią. W dalszej części  wycieczki uczestnicy zwiedzili Sztolnię Czarną Górną i z jej atrakcyjnym podziemnym wodospadem. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek, a następnie na zwiedzanie średniowiecznej osady górniczej , gdzie dzieci doświadczyły działania różnych urządzeń typu studnia, koło deptakowe, kierat, balista czy też młyn stępowy. Na zakończenie wycieczki uczniowie przeszły ścieżkę strachu spotykając się z katem, a następnie w dwóch grupach doświadczyli płukania złota. Po obiedzie pełni wrażeń uczniowie wyruszyli w drogę  powrotną do domu.