Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie zgromadzili  się  na uroczystej akademii. Ten piątkowy poranek stał się okazją do podsumowania pracy i zamknięcia kolejnego etapu życia.Tegoroczne zakończenie roku szkolnego pod pewnymi względami różniło się od poprzednich. Po pierwsze, piątek przywitał uczniów deszczem, więc uroczysty apel odbył się wyjątkowo na sali gimnastycznej. Po drugie,w związku z reformą oświaty, nie nastąpiło w tym roku pożegnanie absolwentów. W związku z tym szóstoklasiści nie zaprezentowali programu artystycznego ani nie zatańczyli poloneza. Mimo kilku zmian apel wzbudzał tyle samo emocji co zwykle. Wszyscy z podekscytowaniem oczekiwali świadectw, a przede wszystkim – wakacji. Dla dziesięciorga uczniów ze starszych klas ten rok szkolny zakończył się nadzwyczaj wspaniale,    ponieważ   aż   dziesięć    osób   otrzymało   w   tym   roku    świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i stypendia naukowe. Podczas tegorocznego apelu pożegnaliśmy również troje uczniów, którzy w związku ze zmianą miejsca zamieszkania, w przyszłym roku szkolnym zmienią szkołę, do której będą uczęszczać. Nikt nie lubi pożegnań, ale świadomość, że przed wszystkimi otwiera się czas upragnionego odpoczynku wprawiła wszystkich obecnych  w dobry, wakacyjny nastrój.

Kabaret HUMOREK.

 19 czerwca uczniowie z grupy artystycznej ,,Humorek" zaprosili uczniów i pracowników szkoły  na przezabawne przedstawienie kabaretowe o tematyce letnio-wakacyjnej, które przygotowała pani Małgorzata Orłowska. Inscenizacja rozpoczęła się od refleksji prowadzących: Emilki i Oli z czwartej klasy, o czym marzą dzieci. Odpowiedź na to pytanie nie była trudna, zwłaszcza pod koniec roku szkolnego, ponieważ powszechnie wiadomo, że o wakacjach. Młodzi aktorzy w przeróżnych scenkach przedstawiali, czym można się zajmować podczas wakacji. Jednym z takich zajęć jest taniec albo śpiew. Trzeba przyznać, że wśród naszych artystów nie brak również talentów wokalnych. Kacper z piątej klasy urzekł wszystkich swoim wokalnym występem.
W kolejnej scence występujący zabrali widzów na wycieczkę do lasu, podczas której mogli spotkać Robin Hooda o dobrym sercu. Przygód w parku szukała też pewna Hania, która ze względu na to, że mieszkała w niewielkim miasteczku i odczuwała nudę, bardzo chciała, by ktoś ją napadł. Dziewczyna szukała sensacji. Zupełnie czego innego pragnęła inna bohaterka, czyli Śpiąca Królewna. Arystokratka szukała miłości, a że miała trudny charakter i wysokie wymagania, nie było to takie proste. Emocje przyniósł także egzotyczny  pokaz mody z różnych zakątków świata : Japonii, Afryki, Hawajów, a  także  moda  plażowa.  Na  koniec  bardzo  rozbawił  wszystkich  występ ucznia klasy VI -  Wojtka, który zaprezentował historię tańca. Trzeba przyznać, że kondycji chłopakowi nie brakowało.To przedstawienie kabaretowe wprawiło uczniów w świetny nastrój i uświadomiło , że zbliżają się nareszcie wakacje!

Wycieczka do Muzeum.

    13 czerwca 2017 r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Muzeum Ziemi Wschowskiej. Wzięli tam udział w zajęciach pt. „Historia Wschowy dla najmłodszych”. Przystępnym językiem, przy pomocy bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej przekazano dzieciom informacje o początkach miasta, najważniejszych wydarzeniach w historii Wschowy oraz zabytkach. Zaznajomiono uczestników z herbem i legendami wschowskimi. Po warsztatach, które utrwaliły zdobytą wiedzę, dzieci zwiedziły stałe wystawy Muzeum Ziemi Wschowskiej dotyczące historii miasta i regionu. Wycieczka nie skończyła się tylko na wizycie w muzeum. Dzieci także w tym dniu udały się do kawiarni, gdzie w bardzo miłej atmosferze skonsumowały deser lodowy.


Wycieczka do Poznania.

 Dnia 6 czerwca dzieci klas 0 - III uczestniczyły w wycieczce do Poznania. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum. Jest to miejsce dla tych wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Poznań, jego specyfikę, język regionalny oraz symbole ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci były zajęcia praktyczne przy wyrabianiu  i formowaniu ciasta poparte legendą o powstaniu Rogali i wspólny wypiek przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Dzieci poznały elementy poznańskiej gwary i obejrzały film o historii Poznania delektując się rogalowymi wypiekami,a na koniec otrzymały certyfikaty czeladnicze. Kolejną atrakcją dnia był seans filmowy w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt.:" Smerfy - poszukiwacze zaginionej wioski" i to z pewnością nie była ostatnia atrakcja wycieczki. Po seansie dzieci udały się autokarami do parku rozrywki " Deli Park" w Rosnówku, gdzie po smacznym obiedzie wszyscy podzieleni na trzy grupy wraz ze swoimi przewodnikami udali się na ścieżki edukacyjne rozproszone wśród drzew z domkami i tarasami na drzewach. W trakcie zwiedzania dzieci podziwiały prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady i miniatury znanych budowli z całego świata. Na zakończenie dla uczniów przygotowano atrakcje w postaci dmuchanych urządzeń rekreacyjnych - zamków, zjeżdżalni i możliwość zakupu drobnych pamiątek. Galeria zdjęć.

Dzień Dziecka.

 W piątek, 2 czerwca na terenach rekreacyjnych Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni odbył się tegoroczny Dzień Dziecka. Festyn zorganizowany przez dyrektora, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów był pełen różnych atrakcji, niespodzianek i konkursów. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele konkurencji sportowych, takich jak strzelanie z łuku, z wiatrówki, konkurs strzałów do dmuchanej bramki celnościowej, czy też konkurs  rzutów do celu do 3 metrowego darta, gdzie uczniowie wykazać się mogli celnością i zręcznością. Dużym powodzeniem cieszyły się walki sumo, gdzie uczniowie w odpowiednich strojach toczyli między sobą zaciekłe walki, oraz strzały do celu z dwumetrowej procy. Ponadto, odbyły się konkursy z wykorzystaniem obręczy hula-hop, konkurs na jak największą liczbę skoków przez skakankę oraz zabawy na dmuchanym pałacu i ogromnej trampolinie. W trakcie imprezy uczennice klas starszych malowały twarze swoim młodszym kolegom i koleżankom. Nie zabrakło także innych atrakcji. Dla wszystkich uczniów dzięki pomocy zaangażowanych rodziców przewidziano darmowe lody oraz upominki w postaci nagród rzeczowych , które rozlosowano wśród uczniów. W trakcie festynu pomiędzy poszczególnymi  konkurencjami każdy mógł się posilić w  plenerowej kawiarence, gdzie  oferowano koktajle truskawkowe, ciasto, kawę oraz hot – dogi. Galeria zdjęć.