Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

Sukces w Lubuskich eliminacjach konkursu Pro Arte.

                                        
    Środa, 18 kwietnia po zwycięskim turnieju piłki nożnej dziewcząt przyniosła nam kolejne powody do radości i dumy z powodu odbywających się w CKiR Wschowa eliminacji powiatowych Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2018. Reprezentantami naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Pawłowskiej byli : Oliwia Pytel i Kacper Mrozkowiak  z klasy szóstej. Po udanych występach Oliwi i Kacpra awans i nominację do Finału wojewódzkiego od Jurry Rady Artystycznej otrzymał Kacper Mrozkowiak w kategorii rocznika 2005 - 2007 rywalizując z 11 innymi uczestnikami festiwalu. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale. Galeria zdjęć.

I miejsce w Mistrzostwach Gminy Wschowa w Piłce Nożnej Dziewcząt

  Niesamowitych emocji, wiele radości i satysfakcji przysporzyły dziewczęta naszej szkoły, które dzień po zwycięstwie drużyny chłopców pokazały, że również potrafią grać w piłkę nożną i co najważniejsze, że też potrafią wygrywać. W środę 18 kwietnia na Orliku SP Nr 1 Wschowa w ramach Igrzysk Dzieci rozegrany został turniej tzw. „5 piłkarskich” w kategorii dziewcząt rocznika 2005 i młodszych, w którym do rywalizacji oprócz naszego zespołu przystąpiły drużyny z SP Nr 1 Wschowa, SP. Lgiń i SP. Konradowo. Stawką turnieju był awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 maja w Sławie i który po zwycięskim turnieju naszej drużyny stał się faktem. Nasze dziewczyny wygrywając mecze z SP. Konradowo ( 3 : 1)  i SP. Lgiń ( 3 : 2) oraz  remisując z zespołem SP Nr 1 Wschowa ( 1: 1)  strzeliły ogółem 7 bramek przy stracie 4. Zdobywcami bramek naszej drużyny zostali : Paulina Potoczniak – 4, Julia Saleta- 2, Nikola Ufniak -1.
Skład zespołu : od góry – Julia Pestrowicz, Maja Lewandowska, Nikola Ufniak, Joanna Drzewicz, Paulina Potoczniak, Ola Okrzymowska, u dołu : Julia Saleta, Julia Śliwińska i Emilia Ławniczak. Galeria zdjęć.

I miejsce w Mistrzostwach Gminy Wschowa w Piłce Nożnej

    17 kwietnia na Orliku SP Nr 1 we Wschowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn z Gminy Wschowa tj. uczniowie z SP. Nr 1 Wschowa, SP. Nr 2 Wschowa, SP. Lgiń, SP. Konradowo i reprezentacja naszej szkoły w składzie: Hubert Grodziski i Wiktor Czyż na pozycji stoperów, Wiktor Bogdanów i Szymon Czyż na pozycji ataku, Kacper Mrozkowiak, Filip Donaj i Robert Gulka na pozycji pomocy i niezawodny w bramce Adrian Czyż. Rozgrywki odbyły się w miłej atmosferze w systemie „ każdy z każdym”,  a awans do etapu powiatowego mogły uzyskać dwie najlepsze drużyny. Po zaciekłych pojedynkach w klasyfikacji końcowej  nasza drużyna wygrała cały turniej z pełnym dorobkiem 12 punktów i zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca do etapu powiatowego, który odbędzie się dnia 27 kwietnia w Sławie.
Zdobywcy bramek : Szymon Czyż – 6, Wiktor Bogdanów – 4, Hubert Grodziski- 3, Wiktor Czyż – 1. Galeria zdjęć.

II miejsce w Biegach Sztafetowych LOM

  Wielkiego ducha walki i charakter pokazała nasza 8 osobowa reprezentacja w tegorocznych sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 12 kwietnia 2018 roku w ramach współzawodnictwa Igrzysk Dzieci Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Miejscem zawodów na szczeblu Powiatu Wschowskiego były jak co roku tereny Toru motocrossowego „Kacze Doły” w Olbrachcicach. Nasza drużyna w składzie : Hubert Grodziski, Wiktor Czyż, Adrian Czyż, Wiktor Bogdanów, Filip Donaj, Kacper Mrozkowiak, Robert Gulka i Dominik Kromoliński walczyli na każdej zmianie, prowadząc przez 5 następnych, dopiero przy kolejnej 6 zmianie oddaliśmy prowadzenie rywalom z SP Nr 2 Wschowa i w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce przed uczniami z SP Nr 1 Wschowa. Galeria zdjęć.

IV miejsce w Gimnazjadzie Piłki Nożnej Chłopców.

   6 kwietnia na Orliku SP. Nr 1 we Wschowie odbył się turniej Piłki Nożnej chłopców rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji obok naszej młodej drużyny przystąpiły jeszcze 4 drużyny w tym z wygaszanego Gimnazjum Językowego i Gimnazjum nr 2 oraz drużyna z SP Nr 1 i SP Nr 2 we Wschowie. Turniej rozegrany został w systemie "każdy z każdym" i adresowany był głównie do uczniów klas II i III wygaszanych gimnazjów oraz klas siódmych szkół podstawowych. Nie mniej jednak pomimo wyraźnej różnicy wiekowej nasza drużyna składająca się głównie z uczniów klasy szóstej i piątej bardzo dobrze wypadła w konfrontacji z pozostałymi zespołami  w trakcie kolejnych spotkań zdobywając w klasyfikacji końcowej IV miejsce przy zdobytych 6 bramkach i stracie 10. Skład drużyny : Wiktor Bogdanów, Eryk Mirek, Hubert Grodziski, Wiktor Czyż, Szymon i Adrian Czyż, Filip Donaj, Kacper Mrozkowiak, Robert Gulka. Galeria zdjęć.