Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2016/2017

Wielkanocny poranek.

 Zwyciężam miłością, nie – siłą.

  Dwunastego kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystym apelu wielkanocnym, który   przygotowała   pani   katechetka   –  Joanna   Rambolińska  wraz   z   uczniami z czwartej klasy. Wydarzenia ukazane w  tej nastrojowej  inscenizacji  były  osadzone we współczesności i ukazywały postaci, które znamy z życia. W  spektaklu  wystąpił  leniwy  i  egoistyczny  chłopiec,  zapracowana kobieta, a także ludzie, których zajmowała codzienna krzątanina. Wszyscy ci bohaterowie utracili radość życia i zapomnieli, co jest istotą Wielkanocy – najważniejszych świąt w kulturze chrześcijańskiej. Dopiero postać Chrystusa, w którego wcielił się Kacper Grochowy, otworzyła oczy i serca zagubionym niedowiarkom. Podczas inscenizacji z ust Jezusa padły ważne słowa: ,,Zwyciężam miłością, nie – siłą". Spotkanie ze Zbawicielem pozwoliło każdej z osób  odkryć znaczenie  świąt, zatrzymać  się i osiągnąć spokój. Co ważne, kiedy każda z postaci odnalazła Boga w drugim człowieku, wtedy zaczęła naprawdę żyć...

Ważnym i zarazem historycznym akcentem tego dnia, już po świątecznym apelu, było wręczenie stypendium uczniom  klas starszych za bardzo wysokie wyniki w nauce. Wśród nagrodzonych stypendystów, którzy otrzymali nagrody pieniężne za wyniki uzyskane w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 znaleźli  się: Aleksandra Okrzymowska (4 klasa), Oliwia Pytel ( klasa 4), Aleksandra Kij (6 klasa) i Karolina Minkus (5 klasa). Uczniowie Ci z rąk dyrektora szkoły odebrali nagrody w towarzystwie swoich rodziców. Na zakończenie apelu czekała na ucznia klasy II b - Kamila Sobeckiego i  uczniów z jego klasy  miła niespodzianka . Otóż okazało się , że Kamil był uczestnikiem poniedziałkowego konkursu organizowanego przez leszczyńskie  Radio elka ,w którym to za poprawną odpowiedź , gdzie należało wymienić nazwę polskiej pustyni, Kamil wygrał na rzecz szkoły radioodtwarzacz Philips , który to w trakcie apelu trafił do szkoły i został oficjalnie przekazany na wyposażenie  klasy II. Gratulujemy. Galeria zdjęć.

Konkurs wielkanocny.

 Szóstego kwietnia dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w podsumowaniu konkursu ph. ,,Śmigus-dyngus i inne tradycje wielkanocne", które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Do biblioteki wpłynęło ponad 60 prac plastycznych wykonanych różnorodną techniką, a jedenaście z nich zostało nagrodzonych. Wśród szczęśliwców znaleźli się nasi piątoklasiści: Karolina Minkus i Robert Gulka. Gratulujemy.

Turnieje piłki nożnej.

 

 

 

 

 

 

 

  29 marca i 5 kwietnia 2017 roku, w ramach rozgrywek Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce nożnej rozegrane zostały gminne rozgrywki     " 5 piłkarskich" chłopców i dziewcząt. W turnieju w kategorii dziewcząt do rywalizacji zgłosiły się drużyny z SP. nr 1 Wschowa, SP. Lgiń i SP. Osowa Sień . Nasza drużyna po jednej przegranej i remisie z SP.Lgiń zajęła III miejsce turnieju. W kategorii chłopców o awans do kolejnej rundy rozgrywek - mistrzostw powiatu wschowskiego,  w dniu 5 kwietnia na wschowskim Orliku  rywalizowały cztery drużyny z SP. Nr 1 Wschowa, SP Nr 2 Wschowa , SP. Lgiń i SP. Osowa Sień. Po pierwszej naszej porażce z SP nr 2 Wschowa ( 0 : 3), kolejne mecze przynosiły zwycięskie punkty . Wygrana z SP. Lgiń ( 4:0) oraz wygrana z SP. Nr 1 Wschowa ( 2:0) zapewniły naszej drużynie II miejsce i awans do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w dniu 11 kwietnia. Zdobywcy bramek : Wiktor Bogdanów - 3, Szymon Czyż - 1, Wiktor Czyż - 1, Hubert Grodziski -1, główne asysty - Eryk Mirek.

Skład drużyny dziewcząt : Amelia Brudnicka, Maria Brudnicka, Julia Saleta, Julia Kistela, Julia Śliwińska, Maja Lewandowska , NIkola Ufniak.

Skład drużyny chłopców : Wiktor Bogdanów, Wiktor Czyż, Adrian Czyż, Szymon Czyż, Eryk Mirek, Hubert Grodziski Kacper Mrozkowiak, Robert Gulka.

Spektakl teatralny " Niwelator problemów"

   24 marca uczniowie klas 4 - 6 naszej szkoły  uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt; " Niwelator problemów".  Tematem przewodnim widowiska był aspekt dotyczący wielkiego wpływu , jaki ma dzisiaj na młodych ludzi:  towarzystwo z jakim się zadają, oraz to jak bardzo łatwo szukają zrozumienia wśród "trudnej młodzieży", kiedy nie znajdują  go w domu. Aktorzy  teatru "MASKA" pokazali jak łatwo wpaść w złe towarzystwo, sięgnąć po pierwszego papierosa, alkohol czy narkotyki i że najczęściej wynika to z chęci zaimponowania grupie, w którą chce się wejść. A stąd już niedaleka droga do uzależnienia. W przedstawieniu aktorzy starają  się odpowiedzieć na pytanie kto i w jaki sposób może pomóc młodemu człowiekowi, który zaczyna się gubić we własnych problemach. 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach 20-22 marca dzieci i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych , których organizatorem była Parafia przy współpracy nauczycieli p. Joanny Rambolińskiej i Małgorzaty Orłowskiej. Temat tegorocznych rekolekcji brzmiał    " Idźcie i głoście ewangelię". W programie rekolekcji obok modlitw, spowiedzi świętej które odbywały się w  kościele,  miały miejsce także konkursy wiedzy religijnej dla uczniów klas młodszych i starszych oraz konkursy plastyczne na wykonanie palmy wielkanocnej i kolorowanki , które odbywały się w murach szkolnych.