Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2016/2017

I miejsce Aleksandry Okrzymowskiej w Gminnym konkursie czytelniczym.

    28 lutego trzy uczennice z czwartej klasy reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie czytelniczym pt. ,,Z wizytą z Bullerbyn". Konkurs ten został zorganizowany przez  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło trzynaścioro czwartoklasistów ze szkół podstawowych z całego regionu. Nasze reprezentantki : Aleksandra Okrzymowska, Emilia Ławniczak i Julia Pestrowicz, które do tego konkursu solidnie przygotowała pani Magdalena Olejnik, dzielnie zmagały się z zadaniami i pytaniami zarówno w części ustnej, jak i pisemnej. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się wnikliwą wiedzą na temat powieści Astrid Lindgren pt. ,,Dzeci z Bullerbyn". Pytania sprawdzające znajomość tej książki były bardzo szczegółowe. Trzeba przyznać, że poziom uczestników podczas rywalizacji był wyrównany, a zarazem wysoki. W wyniku końcowej klasyfikacji, o której zadecydowała różnica jednego punktu, nasza uczennica Ola Okrzymowska zajęła pierwsze miejsce. 

CYRK HECA

 W czwartek 23 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Cyrku HECA. Artyści pochodzący z Ukrainy przygotowali dla uczestników widowiska  moc atrakcji i wiele zabaw. Dzieci i uczniowie z uśmiechem spędzili czas , gdzie  oprócz żonglerki, magii i iluzji, akrobacji, ekwilibrystyki, znalazł się wesoły klaun , który zapraszał dzieci do bezpośredniej zabawy w występach z hula hop,w czarodziejskich sztuczkach , zabawy ze skakanką i wielu innych. Dodatkową atrakcją , która wzbudziła wiele emocji była możliwość  pogłaskania i potrzymania 4 metrowego  węża- dusiciela boa. Śmiechu było co niemiara. Występ bardzo podobał się publiczności, gdyż zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki. Galeria zdjęć.

Koncert muzyczny " Grające rury, piły ..

  Podczas kolejnej edycji koncertu, który poprowadził pan Mateusz Urbański, uczniowie przekonali się, że praktycznie każda rzecz może posłużyć za instrument. Zaproszeni goście z Lubuskiego Biura Koncertowego ,,Orfeusz" z Zielonej Góry wydobywali dźwięki, które następnie łączyli w piękne melodie. Instrumenty z folii, szklanych butelek napełnionych wodą, patelni, puszek po napojach, wiaderka, plastikowych butelek wypełnionych kaszą, rury do odkurzacza, piły, a nawet pojemnik po opróżnionej butli gazowej wskazują ,że można zrobić coś z niczego i świetnie się przy tym bawić. Być może, poza ekstrawaganckim i oryginalnym wyglądem, w instrumentach – muzycznych dziwolągach, nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że muzycy potrafili zagrać na wyżej wymienionych instrumentach piękne melodie i piosenki. Wśród nich uczestnicy koncertu mogli usłyszeć utwór Wonderful world Louisa Armstronga, motyw przewodni z Wilhelma Tella, walc wiedeński,  a na koniec – piosenkę Don't worry, be happy. Mimo że muzyczne spotkanie można było  potraktować z przymrużeniem oka, to faktem jest, że trzeba wykazać się talentem i nie lada umiejętnościami, by nie tylko wydać dźwięki z quasi-instrumentów, ale i pięknie na nich zagrać.Galeria zdjęć.


Szkolne Walentynki.

  W piątek 17 lutego, uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Lidii Baśczyn rozpowszechnili wśród uczniów naszej szkoły pocztę walentynkową. Atrakcją tego dnia był Janek Krystkowiak , który w przebraniu Amora  w asyście koleżanek rozdawał wcześniej przygotowane przez uczniów walentynki . Poczta walentynkowa to doskonała okazja , aby wyznać swojej sympatii swoje uczucia, a co ważne, można to zrobić anonimowo i tak też się stało..............Galeria zdjęć.

 

Karnawał klas 0 - 3

  We wtorek 14 lutego, grupa uczniów klas 1 - 3 oraz dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyli w długo oczekiwanym  balu karnawałowym. Bale przebierańców zawsze cieszą się dużą atrakcyjnością i sprawiają dzieciom , zwłaszcza tym najmłodszym wiele radości. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia, gdyż dzieci chociaż na kilka godzin mogą się wcielić w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje i przebrania podczas tegorocznego balu nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, wojownicy ,sportowcy, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Zabawy w trakcie balu prowadziła pani Barbara Kajca , która wcieliła się w biedronkę i przy pomocy pozostałych wychowawczyń przeprowadziła szereg różnych zabawy integracyjnych. Galeria zdjęć.