Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

Spektakl teatralny.

 

 

 

 

 

 

 

 

  14 listopada uczniowie klas 0 - III  wzięli udział w przedstawieniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu  pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.
Historia zaczyna się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiadują się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki - wybitnego badacza latających żab - przez zbirów króla Krainy Deszczowców. Wielki przyjaciel profesora - książę Krak - namawia Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszył na ratunek Profesorowi. W ślad za nimi podąża tajemniczy szpieg z krainy Deszczowców – Don Pedro, który przez całą podróż próbuje spowolnić pościg. Nasi bohaterowie przeżywają wiele przygód, ale przyjaźń i dobro pozwalają im pokonać wszystkie przeszkody.
Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.

 

 

Medale XXVI Biegu Niepodległości w Mochach.

   W sobotę 11 listopada, 12 osobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w XXVI Biegu Niepodległości w Mochach, upamiętniającym 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spośród wszystkich startujących zawodników nasi uczniowie trzykrotnie zajmowali miejsca  na podium  zdobywając dwa złote medale i puchary oraz jeden srebrny. Wśród złotych medalistów zapisali się : Magdalena Sobecka ( oddział przedszkolny) w kategorii K- 5 na dystansie 200 m,oraz jej straszy brat Fabian Sobecki ( klasa III a) w kategorii M- 8 na dystansie 450 m. Srebrnym medalistą w biegu chłopców w kategorii M-6 na dystansie 200 m. okazał się Błażej Donaj. Wśród nagrodzonych zawodników, którzy zajęli lokaty do VI miejsca tuż o podium po zaciętej rywalizacji zapisała się Emilia Ławniczak ( K - 11) na dystansie 800m., na V miejscu Mikołaj Baraniak ( M- 5 dyst.200m) oraz Szymon Dziadosz ( M - 9 dyst.450 m.). VI nagrodzone miejsce po zaciętej walce przypadło Erykowi Mirkowi w biegu uczniów gimnazjum na dystansie 1200 m.  Na słowa uznania zasługuje także waleczna postawa pozostałych uczniów , którzy przy silnym wsparciu  rodziców i opiekunów w dobrym stylu ukończyli swoje biegi . Na zakończenie zawodów organizatorzy przewidzieli małą loterię nagród dla uczestników poszczególnych biegów. Na zdjęciu medaliści : Magda, Fabian i Błażej. Galeria zdjęć.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

     W czwartek 9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość upamiętniającą 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy III a i III b przy wsparciu uczniów klasy szóstej i dzieci przedszkolnych.  Przedstawienie stanowiło żywą lekcję historii. Występujący uczniowie przywołali kluczowe wydarzenia związane z walką Polaków o niepodległość, jak: czas rozbiorów, wielkie powstania narodowe, utworzenie legionów i I wojnę światową oraz postać Józefa Piłsudskiego. Omówili też znaczenie symboli narodowych. Trzeba przyznać, że trzecioklasiści  spisali  się na medal. Potrafili w wyczerpujący i interesujący sposób przedstawić trudne treści. Podczas swojego występu wykonywali również pieśni i wiersze o charakterze patriotycznym. Nie zabrakło  pieśni żołnierskich, takich jak:  Szara piechota, Wojenko, wojenko i Pieśń Pierwszej Brygady.    Galeria zdjęć.

Bezpieczny przedszkolak

    7 listopada w Niepublicznym Przedszkolu " Złota Rybka u Dula" odbyła się II edycja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie : " Bezpieczny Przedszkolak". W zawodach uczestniczyło aż 16 drużyn przedszkolaków z powiatu wschowskiego i oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszego oddziału przedszkolnego, którego reprezentowała drużyna  w następującym składzie: Lena Majewska, Wiktor Bartosz, Bartosz Świderski. Przedszkolaki w ramach turnieju musiały wykazać się wiedzą z zakresu znajomości znaków drogowych, numerów alarmowych i udzielania pierwszej pomocy. Nasza drużyna pod opieką pani Jolanty Gierlich bardzo dobrze odpowiadała i rozwiązywała kolejne zadania zdobywając punkty do końcowej klasyfikacji, w wyniku której trzy drużyny uzyskały taki sam wynik punktowy uprawniający do zdobycia trzeciego miejsca. Organizatorzy zadecydowali o dogrywce w wyniku której lepiej wypadła drużyna z Ciosańca i to właśnie ta drużyna zajęła III miejsce , a dzieci naszego oddziału zakończyły rywalizację na IV miejscu.
                                                                          

Konkurs recytatorski.

    W czwartek, 26 października, trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim ph. ,,Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty". Konkurs ten został zorganizowany przez  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  we Wschowie. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć uczennic ze szkół podstawowych z kilku gminnych szkół (z Lginia, Siedlnicy, Wschowy i z Osowej Sieni). Reprezentantki naszej szkoły, czyli: Julię Śliwińską (kl. 6), Julię Pestrowicz (kl. 5) i Aleksandrę Okrzymowską (kl.5) do tego konkursu przygotowała pani Magdalena Olejnik.
Zadaniem uczestników, czyli uczniów z klas 5-6, było zaprezentowanie fragmentu wybranej powieści Alfreda Szklarskiego na temat przygód Tomka Wilmowskiego. Mimo że wszystkie fragmenty, które recytowano, pochodziły z powieści ,,Tomek w krainie kangurów", to żaden z tekstów nie powtórzył się i można było wysłuchać recytacji tekstów o różnorodnej tematyce.