Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2016/2017

Medalowa Majówka.

 III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych  i pięć miejsc medalowych na podium wywalczyli uczniowie naszej szkoły w biegach ulicznych z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji III - Maja , które rozegrane zostały w Rakoniewicach. Po uroczystej inauguracji otwarcia zawodów nastąpił moment rozpoczęcia rywalizacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z  rocznika 2009/2010 a następnie chłopcy na dystansie 400 metrów i w tej grupie wiekowej Fabian Sobecki  zdobył złoty medal, a Piotrek Krasicki srebrny. W kategorii chłopców i dziewcząt  rocznik 2008 Anastazja Olejniczak zdobyła srebrny medal , natomiast tuż za podium na IV miejscu sklasyfikowana została Karolina Krzysiek i Szymon Dziadosz.  W kolejnym biegu dziewcząt klas trzecich (rocznik 2007) na IV miejscu bieg ukończyła Julia Godnarska , a w kategorii chłopców IV miejsce zdobył Marcin Łakomy. W biegach klas czwartych ( rocznik 2006)  na dystansie 600 metrów , kolekcję medalową o kolejne srebrne  krążki  wzbogacili:  Julia Saleta i Adrian Czyż, o podium otarła się Emilia Ławniczak zajmując IV miejsce. W biegach klas starszych ( rocznik 2005) najwyżej sklasyfikowany został Hubert Grodziski - VI miejsce  i na dystansie 800 metrów  dziewcząt klas VI - Amelia Brudnicka ukończyła bieg na VII miejscu. Obok rywalizacji indywidualnej prowadzona była także klasyfikacja drużynowa szkół według klucza za I miejsce w każdej kategorii wiekowej – 15 pkt. do  miejsca XV – 1 pkt.  Waleczna postawa wszystkich uczniów naszej szkoły i świetny doping rodziców , którzy przyjechali kibicować naszym zawodnikom zaowocował zdobyciem 127 pkt. i  III miejscem w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych , co nagrodzone zostało pucharem i nagrodą rzeczową w postaci piłki nożnej . Na koniec zawodów na wszystkich uczestników poszczególnych biegów czekała jeszcze jedna atrakcja w postaci loterii nagród , gdzie losem była karteczka startowa uczniów , którzy ukończyli bieg .Wiele nagród trafiło w ręce naszych młodych biegaczy. Dziękujemy rodzicom za wspaniały doping.

Reprezentacja szkoły : Anita Keler, Paulina Jakubiak, Ilona Szymańska Blanka Kij, Anastazja Olejniczak, Wiktoria Poszelężna, Karolina Krzysiek, Oliwia Szymańska, Piotr Krasicki, Szymon Dziadosz, Aleksander Szkurdź, Filip Piosik, Jakubiak Daniel,Fabian Sobecki, Wiktor Poszelężny, Julia Borowiak, Majka Kamińska, Julia Godnarska, Dominik Kromoliński, Marcin Łakomy, Sebastian Kamiński, Aleksander Majewski, Marcel Hoffmann, Kacper Okrzymowski, Emilia Ławniczak, Julia Saleta, Julia Pestrowicz, Paradzińska Kamila, Oliwia Pytel, Adrian Czyż, Szymon Czyż, Robert Gulka, Michał Bogdanów, Karol Borowski, Wiktor Bogdanów, Wiktor Czyż, Hubert Grodziski, Kacper Mrozkowiak, Amelia Brudnicka, Maria Brudnicka. Galeria zdjęć.

Kochana ma Polsko !!

   28 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystym apelu o charakterze patriotycznym, który przygotowała pani Magdalena Olejnik. W szkolnej inscenizacji wzięli udział uczniowie z piątej klasy, którzy poprzez żywą lekcję historii pomogli zrozumieć młodym uczestnikom uroczystości trudne zagadnienia związane z uchwaleniem pierwszej europejskiej konstytucji.Spektakl utrzymany był w konwencji programu publicystycznego, w którym teraźniejszość przeplatała się z przeszłością. Panie reporterki (Maja Lewandowska i Oliwia Kasztelan) najpierw zadawały pytania przypadkowym przechodniom dotyczące majowych świąt, a następnie odwołały się do historii. Wtedy na scenę wkroczyli kolejni młodzi aktorzy, którzy w wierszach i scence – rozmowie matki z synem odmalowali wydarzenia z 3 maja 1791 roku. Urozmaiceniem piątkowej uroczystości było zaśpiewanie przez występujących uczniów utworów o charakterze patriotycznym, a mianowicie, „Witaj, majowa jutrzenko‟ i „Kochana ma Polsko‟. Ten drugi utwór okazał się  zaskoczeniem, ponieważ w oryginale wykonuje go zespół rockowy Horytnica. Zarówno w  przedstawieniu, jak  i  w  zaprezentowanych  piosenkach  współczesność i nowoczesność  współgrała  z  tradycją. To  czytelny znak, że  patriotyzm  jest  żywą i uniwersalną wartością, która łączy pokolenia i tworzy nową historię.Galeria zdjęć.

Dzień Ziemi.

 W poniedziałek 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi połączony z Dniem Wiosny. Tego dnia w klasach i na korytarzach szkolnych można było zaobserwować uśmiechnięte twarze i mnóstwo kolorów, a to za sprawą uczniów, którzy solidnie przygotowali się do radosnego świętowania. Organizatorem i inicjatorem uroczystości była pani Monika Frąckowiak, która przygotowała dla uczniów niespodziankę w postaci zabawnego przedstawienia. Inscenizacja utrzymana była w konwencji serwisu informacyjnego. Najpierw dziennikarze przybliżyli widzom okoliczności powstania i ideę Dnia Ziemi. Świetnie istotę tego ekologicznego święta zobrazowali uczniowie w inscenizacji ,,Królewna Śmieszka i ekoludki". Na  tym  nie  koniec  atrakcji. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy mogli także brać udział w quizie na temat Dnia Ziemi, a następnie zajrzeć na zajęcia matematyki i języka polskiego oraz przyjrzeć się pracy wychowawcy dzieci z oddziału przedszkolnego. A wszystko to z przymrużeniem oka i z uśmiechem na twarzy.Podczas  uroczystości nie zabrakło też wzruszeń, kiedy pan dyrektor, grono pedagogiczne i rodzice żegnali panią Annę Tycner - główną księgową , która przechodzi na zasłużoną emeryturę.Galeria zdjęć.


Wielkanocny poranek.

 Zwyciężam miłością, nie – siłą.

  Dwunastego kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystym apelu wielkanocnym, który   przygotowała   pani   katechetka   –  Joanna   Rambolińska  wraz   z   uczniami z czwartej klasy. Wydarzenia ukazane w  tej nastrojowej  inscenizacji  były  osadzone we współczesności i ukazywały postaci, które znamy z życia. W  spektaklu  wystąpił  leniwy  i  egoistyczny  chłopiec,  zapracowana kobieta, a także ludzie, których zajmowała codzienna krzątanina. Wszyscy ci bohaterowie utracili radość życia i zapomnieli, co jest istotą Wielkanocy – najważniejszych świąt w kulturze chrześcijańskiej. Dopiero postać Chrystusa, w którego wcielił się Kacper Grochowy, otworzyła oczy i serca zagubionym niedowiarkom. Podczas inscenizacji z ust Jezusa padły ważne słowa: ,,Zwyciężam miłością, nie – siłą". Spotkanie ze Zbawicielem pozwoliło każdej z osób  odkryć znaczenie  świąt, zatrzymać  się i osiągnąć spokój. Co ważne, kiedy każda z postaci odnalazła Boga w drugim człowieku, wtedy zaczęła naprawdę żyć...

Ważnym i zarazem historycznym akcentem tego dnia, już po świątecznym apelu, było wręczenie stypendium uczniom  klas starszych za bardzo wysokie wyniki w nauce. Wśród nagrodzonych stypendystów, którzy otrzymali nagrody pieniężne za wyniki uzyskane w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 znaleźli  się: Aleksandra Okrzymowska (4 klasa), Oliwia Pytel ( klasa 4), Aleksandra Kij (6 klasa) i Karolina Minkus (5 klasa). Uczniowie Ci z rąk dyrektora szkoły odebrali nagrody w towarzystwie swoich rodziców. Na zakończenie apelu czekała na ucznia klasy II b - Kamila Sobeckiego i  uczniów z jego klasy  miła niespodzianka . Otóż okazało się , że Kamil był uczestnikiem poniedziałkowego konkursu organizowanego przez leszczyńskie  Radio elka ,w którym to za poprawną odpowiedź , gdzie należało wymienić nazwę polskiej pustyni, Kamil wygrał na rzecz szkoły radioodtwarzacz Philips , który to w trakcie apelu trafił do szkoły i został oficjalnie przekazany na wyposażenie  klasy II. Gratulujemy. Galeria zdjęć.

Konkurs wielkanocny.

 Szóstego kwietnia dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w podsumowaniu konkursu ph. ,,Śmigus-dyngus i inne tradycje wielkanocne", które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Do biblioteki wpłynęło ponad 60 prac plastycznych wykonanych różnorodną techniką, a jedenaście z nich zostało nagrodzonych. Wśród szczęśliwców znaleźli się nasi piątoklasiści: Karolina Minkus i Robert Gulka. Gratulujemy.